Jdete poprvé na masáž . . . ?

Žijeme v hektické době plné napětí, strachu a kdy myslíme na odpočinek, většinou samo tělo nám svou bolestí ukáže, že je čas se zastavit a začne nás bolet. Proto je nutné myslet na sebe a udělat si na sebe čas.

Ráda vám nabídnu šanci se na chvíli zastavit a zklidnit mysl, uvolnit se a příjemně si zarelaxovat.

Uvolníme společně bolavé tělo i duši, budete moci vnímat přítomný okamžik a na chvíli zapomenout na okolní svět a zcela uvolnit své myšlenky a možná si i zdřímnout.


Před masáží

Pokud máte možnost, osprchujte se teplou vodou, prokrvíte tím kůži a tím pak budete moci lépe vstřebat masážní oleje a účinek masáže se tím zvýší.

Alespoň hodinu před masáží nejezte, nebo jen velice lehce.

Odložte řetízky, prstýnky a jdete-li na masáž obličeje buďte nenalíčené.

Pokud víte, že jste alergičtí nebo přecitlivělí na nějakou látku, prosím sdělte mi to předem.


Během masáže

Je důležité se nebát mi říci své požadavky a případnou bolest ihned oznámit, každý jsme jinak citlivý na sílu tlaku masáže.

Pokud během masáže usnete, je to jen dobře, nebraňte se tomu, tělo se zcela uvolní a tím prohloubí relaxační účinek.


Po masáži

Po masáži necháme všechny pocity ještě doznít a v příjemném rozpoložení ještě chvíli pobýt na lehátku, vstanete velice pomalu, někomu může trvat déle než se vrátí do bdělého stavu.

Každou masáží v těle se uvolňují nahromaděné škodliviny a usazeniny, proto je důležité po masáži hodně pít, aby se z těla vyplavily škodlivé látky.Vhodnými nápoji jsou čaj, voda, jemně perlivá minerálka.

Pokud nemusíte, nesprchujte se a nechte ještě pár hodin působit léčivé oleje na svém těle.

Ideální je doma ještě pokračovat v relaxaci třeba u pěkné hudby, zapomenout na starosti a vědět, že je to Váš čas a že si děláte dobře na duši i tělu. Spánek je po masáži ideální.

Masáž působí nejen na tělo fyzické, ale i na tělo emocionální a co je důležité, vyrovnávají se energie jednotlivých energetických drah a center.


Jak často na masáž

Masáží pečujete o své tělo i psychickou a duševní pohodu, takže jak často na masáž? Je to jen na vás a vašem vnímání péče o sebe sama

Masáž by měla sloužit především jako prevence a teprve potom jako léčebná aktivita.

Nejenom fyzické problémy, ale i s tím související problémy psychické masáží uvolníme, pohladíme a minimálně zmírníme.

Tak jako u cvičení je důležitá a nutná pravidelnost, stejně tak je to i u masáží. Ano masáž 1x do roka má také svůj význam, ale abychom udržovali svou fyzickou a duševní kondici, je dobré na masáže chodit pravidelně. Tělo je pak celkově odolnější, silnější a po psychické stránce se cítíte skvěle. Pravidelnou masáží snižujeme nahromaděné napětí fyzické i psychické, uvolňujeme bolavé a stažené svaly, kterým se díky masáži vrací jejich pružnost, rychleji se regenerují a bezbolestně pracují a tím se stává veselejší a pružnější i naše mysl

Jít na masáž znamená naučit se vnímat své potřeby, přijímat se a mít se rádi a umět se odměnit.


Kdy na masáž nejít

Kontraindikace masáží – rozumí se tím stav, kdy nelze provádět masáž vůbec nebo nelze provádět masáž určitých částí těla.

  • horečnatá a infekční onemocnění (nachlazení, rýma, ...)
  • veškerá onemocnění kůže
  • těsně po jídle, alkohol, drogy
  • záněty svalů, kloubů
  • křečové žíly (ne masáž nohou)
  • po velké fyzické námaze
  • nádorová onemocnění
  • cukrovka, epilepsie, problémy s krevním tlakem, srdcem, (konzultace s lékařem)!!!